ForumKredytowe Oddłużenia

Kredyty, pożyczki, pomoc prawna, dla zadłużonych z komornikiem, z windykacją, porady, oferty, symulacje, BIK, BIG, KRD, ERIF, Bankowy Rejestr, Banki, SKOK-i, pożyczki prywatne (inwestycyjne)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-08-30 18:53:58

Wiki
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-19
Liczba postów: 1
Windows VistaInternet Explorer 9.0

POŻYCZKA 50 TYS - PROSZĘ O RADĘ !!!

mam ofertę na pożyczkę prywatną. Potrzebuję 50.000 zł ale osoba która ma tą pożyczkę udzielić chcę aby w akcie notarialnym było zapisane że pożyczyłam 150.000 zł i to tłumaczy to ustawą , pożyczka ma być na jakieś przewłaszczenie ,To jest dom wart 650.000 zł proszę o opinię czy to jest bezpieczne i czy to nie jest ryzyko ???

Offline

#2 2015-08-30 19:11:56

apsara
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-30
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 44.0.2403.157

Odp: POŻYCZKA 50 TYS - PROSZĘ O RADĘ !!!

Wiki napisał/a:

mam ofertę na pożyczkę prywatną. Potrzebuję 50.000 zł ale osoba która ma tą pożyczkę udzielić chcę aby w akcie notarialnym było zapisane że pożyczyłam 150.000 zł i to tłumaczy to ustawą , pożyczka ma być na jakieś przewłaszczenie ,To jest dom wart 650.000 zł proszę o opinię czy to jest bezpieczne i czy to nie jest ryzyko ???

To ogromne ryzyko. Przede wszystkim nie ma żadnej ustawy, która nakazywałaby oszustwo w umowie. Poza tym przy przewłaszczeniu (czyli de facto zmianie właściciela wpisanego do księgi wieczystej) ryzykuje się utratę nieruchomości przy jakimkolwiek potknięciu w spłacie i zazwyczaj o to chodzi pożyczkodawcy.

Offline

#3 2015-08-31 06:08:25

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows VistaFirefox 40.0

Odp: POŻYCZKA 50 TYS - PROSZĘ O RADĘ !!!

Wiki napisał/a:

mam ofertę na pożyczkę prywatną. Potrzebuję 50.000 zł ale osoba która ma tą pożyczkę udzielić chcę aby w akcie notarialnym było zapisane że pożyczyłam 150.000 zł i to tłumaczy to ustawą , pożyczka ma być na jakieś przewłaszczenie ,To jest dom wart 650.000 zł proszę o opinię czy to jest bezpieczne i czy to nie jest ryzyko ???

Ja tylko dodam, że z przewłaszczeniem wiąże się ogromne ryzyko. Zastanawiała się Pani w jaki sposób odda Pani pieniądze?

Żaden bank NIE skredytuje przewłaszczenia!
Cokolwiek by mówili Pani pośrednicy, "specjaliści" z innych for internetowych.

Poza tym pożyczyć 50.000 zł a oddać 150.000 zł to jest wyjątkowo niekorzystna dla Pani oferta.

Proszę na to uważać. Na Pani miejscu szukałbym bardziej przyjaznej firmy i zdecydowanie takiej która proponuje zapisy hipoteczne w dziale IV.

A na koniec garść informacji:

Charakter umowy przeniesienia własności celem zabezpieczenia wierzytelności jest umową nienazwaną, kauzalną.
Jedna z doktryn uzasadnia, iż umowa przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie jest niedopuszczalna i szkodliwa z powodu obejścia zakazu zastrzegania warunku i terminu zawartego w artykule 157 paragraf 1 k.c.
Taką umowę też można podważyć, jej ważność, gdyż może ona prowadzić do naruszenia art. 58, art 353 paragraf 1 kc oraz artykuł 72 ustawy o KW i hipotece.
W razie rażącej nieproporcjonalności, biorąc pod uwagę stosunek wartości nieruchomości do wysokości wierzytelności, wierzyciel może narazić się na zarzut wyzysku (art 388 kc) i ponieść odpowiedzialność za szkodę wyrządzana dłużnikowi.
Uważam, że uczciwy notariusz - przy rażącej dysproporcji -  winien odstąpić od przygotowania aktu notarialnego aby uwolnić się od możliwego zarzutu współudziału (art 388 k.c.)


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
santosriders - artergenerator - bequick - muzycznybeatfm - bobaski