ForumKredytowe Oddłużenia

Kredyty, pożyczki, pomoc prawna, dla zadłużonych z komornikiem, z windykacją, porady, oferty, symulacje, BIK, BIG, KRD, ERIF, Bankowy Rejestr, Banki, SKOK-i, pożyczki prywatne (inwestycyjne)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-10-02 11:03:10

mi2015
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-02
Liczba postów: 2
Windows 7Chrome 39.0.2171.99

komornik mnie szuka

Czy jeśli nigdy nie byłem zameldowany pod adresem/ chwilę widnialem tam jako mieszkaniec dla zusu i skarbowki (ale wyslalem juz pismo ze tam nie mieszkam) i było moja wspolwlasnoscia która zbylem aktem notarialnym na rzecz żony i obecnie tam nie mieszkam to czy komornik może n achodzic tam moja malzonke za moje długi zus i us i kontrachenci po działalności. Wszystko w mieszkaniu jest na żonę i ma na to papiery notarialne- ruchomości i nieruchomość. Czy musi wpuszczać komornika do domu jeśli nakazy są na mnie? Nie dogasujemy się z żoną i chcę się ze mną rozwoescc a mamy małoletniego syna i nie chcę żeby mieli nieprzyjemności. Mamy z żoną rozdzielnosc skuteczna do większości wierzycieli i żona nigdy nic nie podpisywala przy moich wierzycielach więc na nią nakazu nigdy nie będzie. Proszę szczerze o odpowiedź. Nie mógłbym spać gdybym moje piekło zrzucił na Bogu ducha winnego dzieciaka i żonę.

Offline

#2 2015-10-08 12:31:25

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows 7Firefox 41.0

Odp: komornik mnie szuka

Komornik ma prawo Pana poszukiwać. Jeśli stwierdzi, że przebywa Pan pod "X" adresem to może tam przyjść nawet z asystą policji. Nie potrzebuje nakazu. Może takie mieszkanie siłowo otworzyć jak się uprze.

814 kpc. Zarządzenie otwarcia mieszkania; przeszukanie rzeczy i odzieży

§ 1. Jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika, jak również przeszuka jego rzeczy, mieszkanie i schowki. Gdyby to nie wystarczyło, komornik może ponadto przeszukać odzież, którą dłużnik ma na sobie. Komornik może to uczynić także wówczas, gdy dłużnik chce się wydalić lub gdy zachodzi podejrzenie, że chce usunąć od egzekucji przedmioty, które ma przy sobie.

Komornik nie musi badać czy ruchomości które znajdują się w miejscu Pana przebywania należą do Pana. Jak się uprze, to może zająć je. Jednak zwykle wystarczy pokazać dowody nabycia aby komornik odstąpił od zajęcia. Bo on wie, że to nic nie da, Pan złoży sprzeciw przeciwegzekcyjny, a on będzie miał więcej papierkowej roboty.

Ale tak jak powiedziałem. Jak będzie zdeterminowany, to ma prawo dokonać zajęcia przedmiotów których Pan nie jest właścicielem. Wystarczy że może Pan nimi władać. Wtedy przysługuje pozew przeciwegzekucyjny Na pewno znacznym utrudnieniem będzie dla Komornika znalezienie Pana jeśli nigdy nie był Pan zameldowany pod danym adresem. Komornik korzysta z bazy meldunkowej a jeśli tam Pana nie będzie no to komornik będzie mieć trudność z ustaleniem Pana faktycznego miejsca zamieszkania.


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
teamnexus - netolandia - giercowaniexxii - yougame-youllife - insulina