ForumKredytowe Oddłużenia

Kredyty, pożyczki, pomoc prawna, dla zadłużonych z komornikiem, z windykacją, porady, oferty, symulacje, BIK, BIG, KRD, ERIF, Bankowy Rejestr, Banki, SKOK-i, pożyczki prywatne (inwestycyjne)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-08-25 13:43:31

Kujonss
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-25
Liczba postów: 4
Windows XPFirefox 40.0

Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Witam, przyszedł mi list z Kancelarii Prawnej, że zostaną przeprowadzone przeszukania mieszkania i zajęcia nieruchomości. I jednocześnie na dole pisze, że mogę uniknąć tych działań jeśli wpłacę kwotę zadłużenia 2500zł. Bardzo proszę o radę, czy istnieje możliwość wysłania jakiegoś pisma o zaprzestanie tych działań zajęcia ruchomości i rozłożenie długu na raty.

Dodam, że jestem osobą uczącą się i nie posiadam pracy.

Offline

#2 2015-08-25 13:52:32

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows VistaFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Kujonss napisał/a:

Witam, przyszedł mi list z Kancelarii Prawnej, że zostaną przeprowadzone przeszukania mieszkania i zajęcia nieruchomości. I jednocześnie na dole pisze, że mogę uniknąć tych działań jeśli wpłacę kwotę zadłużenia 2500zł. Bardzo proszę o radę, czy istnieje możliwość wysłania jakiegoś pisma o zaprzestanie tych działań zajęcia ruchomości i rozłożenie długu na raty.

Dodam, że jestem osobą uczącą się i nie posiadam pracy.


Żadna firma czy kancelaria NIE ma prawa dokonywać przeszukania mieszkania. Przeszukać mieszkanie może komornik. Kancelaria Prawna pisząc tego typu bzdury wywiera presję psychiczną. Jest to skandaliczne zachowanie które winno być napiętnowane i ścigane.

Proszę coś więcej o tym długu opowiedzieć. Kim jest pierwotny wierzyciel (właściciel długu)? Czy umowa jest wypowiedziana a jeśli tak to czy trafiła sprawa do Sądu?

Proszę o więcej informacji na temat tego zobowiązania, wtedy będziemy wiedzieć co można zrobić.


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

#3 2015-08-25 14:17:23

Kujonss
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-25
Liczba postów: 4
Windows XPFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Właścicielem długu była firma Orange Polska S.A. Dług był spowodowany tym, że nie potrafiłem spłacić telefonu na abonament. Po jakimś czasie dostałem list z informacją, że dokonali przeniesienia długu na rzecz firmy FORNET. I ostatnio znowu mi przyszedł grupy plik pism z postanowieniem nadania jakiejś klauzulo wykonalności nakazowi zapłaty. I to orzeczenie jest prawomocne.

Offline

#4 2015-08-25 14:23:53

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows VistaFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Kujonss napisał/a:

Właścicielem długu była firma Orange Polska S.A. Dług był spowodowany tym, że nie potrafiłem spłacić telefonu na abonament. Po jakimś czasie dostałem list z informacją, że dokonali przeniesienia długu na rzecz firmy FORNET. I ostatnio znowu mi przyszedł grupy plik pism z postanowieniem nadania jakiejś klauzulo wykonalności nakazowi zapłaty. I to orzeczenie jest prawomocne.

Jeśli dostał Pan z Sądu nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności to wierzyciel aktualny może pójść z tym do komornika. Wtedy też komornik rozpocznie działania.

Lepiej do tego nie dopuścić. Oczywiście może Pan a nawet musi wystąpić do aktualnego wierzyciela z prośba o rozłożenie zadłużenia na raty. Przedstawia Pan swoją ciężką sytuację, że uczy się Pan, nie posiada Pan dochodu i nie ma Pan żadnego majątku, jednak chce Pan honorowo dług spłacić. Pieniądze będzie ofiarowała Pana np. mama (no bo musi Pan jakoś uzasadnić skąd będzie miał Pan pieniądze). I proponuje Pan że będzie Pan systematycznie wpłacał określoną kwotę np. 200 zł co miesiąc. Wysyła Pan swoją propozycję na adres siedziby Fornet listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru, priorytetem. I oczekuje Pan kontaktu z ich strony. Powinni się ustosunkować do Pana propozycji. A mając na uwadze powyższe nie powinni stwarzać problemu, bo lepiej się ugodzić za 200 zł niż pchać sprawę do komornika, wydatkować kolejne koszty a w zamian otrzymać umorzenie ze względu na bezskuteczność egzekucji (bo skoro Pan nie pracuje to nie ma z czego ściągać).


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

#5 2015-08-25 14:33:53

Kujonss
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-25
Liczba postów: 4
Windows XPFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Teraz podczas czekania na Pana odpowiedź zacząłem dokładnie czytać te pisma co mi ostatnio przyszły, i niestety mam już komornika. I teraz chciałem się spytać, czy prośbę o zaprzestanie tych działań i rozłożenie długu mam napisać do wierzyciela czy jednak już do komornika?

Offline

#6 2015-08-25 14:37:23

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows VistaFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Kujonss napisał/a:

Teraz podczas czekania na Pana odpowiedź zacząłem dokładnie czytać te pisma co mi ostatnio przyszły, i niestety mam już komornika. I teraz chciałem się spytać, czy prośbę o zaprzestanie tych działań i rozłożenie długu mam napisać do wierzyciela czy jednak już do komornika?


Komornik jest tylko narzędziem w rękach wierzyciela. Komornika nie obchodzą ugody, porozumienia. Propozycję ugody pisze Pan tylko i wyłącznie do aktualnego wierzyciela. W piśmie tym dopisuje Pan prośbę o zawieszenie działań egzekucyjnych do czasu podpisania porozumienia.


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

#7 2015-08-25 14:44:08

Kujonss
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-25
Liczba postów: 4
Windows XPFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Jak takie pismo wysłane do wierzyciela powinno wyglądać? Chodzi mi o treść, co mniej więcej zamieścić w liście, o czym nie zapomnieć.

Wiadomość dodana po 14 min 40 s:
Ok poprzedni post nieważny, przecież Pan mi wszystko wyjaśnił w swoim drugim poście. A jak Pan myśli, są jakieś szanse na ugodę, jeśli do stycznia/lutego następnego roku płaciłbym tylko 50zł miesięcznie a później więcej? Ciężko mi będzie coś więcej płacić, a po nowym roku mam już na 90% załatwioną pracę w Niemczech więc mógłbym nawet po nowym roku płacić 500-700zł miesięcznie.

Offline

#8 2015-08-25 19:06:12

Meritum
Administrator
Dołączył: 2015-08-18
Liczba postów: 19
Windows VistaFirefox 40.0

Odp: Jak uniknąć zajęcia ruchomości? Pomocy

Kujonss napisał/a:

Jak takie pismo wysłane do wierzyciela powinno wyglądać? Chodzi mi o treść, co mniej więcej zamieścić w liście, o czym nie zapomnieć.

Wiadomość dodana po 14 min 40 s:
Ok poprzedni post nieważny, przecież Pan mi wszystko wyjaśnił w swoim drugim poście. A jak Pan myśli, są jakieś szanse na ugodę, jeśli do stycznia/lutego następnego roku płaciłbym tylko 50zł miesięcznie a później więcej? Ciężko mi będzie coś więcej płacić, a po nowym roku mam już na 90% załatwioną pracę w Niemczech więc mógłbym nawet po nowym roku płacić 500-700zł miesięcznie.

50 zł to za mało. Wątpie aby się zgodzili. Ale warto napisać to co napisał Pan w tym poście odnośnie pracy i deklaracji spłaty
500 zl miesięcznie od nowego roku. Ale 50 zł to zdecydowanie za mało.

Może Pan wykorzystać wzór który przesyłam oczywiście odpowiednio go modyfikując:


Sławomir Nowak                                       Gliwice, dnia ……………
ul. ……………..
     44-… …………

                         Adres Banku


                            WNIOSEK

Dotyczy: zawarcia umowy ugody lub umowy restrukturyzacji z tytułu umowy kredytu gotówkowego nr 4205 623 772 9002 zawartej dnia 27 październik 2005r.

Szanowni Państwo,

        uprzejmie proszę o zawarcie umowy ugody lub umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej zadłużenia z tytułu kredytu nr 4205 623 772 9002 na następujących warunkach:


1.    umorzenie w całości lub w części naliczonych odsetek, odsetek od zadłużenia przeterminowanego i wszelkich innych kosztów związanych ze zwłoką w spłacie zobowiązania,
2.    spłata zadłużenia następowałaby miesięcznie w  ratach, w kwocie nie przekraczającej 200,00 zł, każdorazowo do dnia 30 każdego miesiąca, począwszy od maja br.,
3.    nie pobieranie prowizji i innych opłat związanych z przekształceniem zadłużenia i  zawarciem umowy ugody lub umowy restrukturyzacyjnej,
4.    wstrzymanie działań windykacyjnych oraz zawieszenie postępowania egzekucyjnego w czasie trwania negocjacji.


    Prośbę motywuję obecnie dramatyczną sytuacją ekonomiczno-finansową.

          Przez cały okres trwania kredytu starałem się wywiązywać regularnie z zobowiązania względem Banku, tym niemniej na stan dzisiejszy moja sytuacja finansowa tak bardzo się pogorszyła, że jestem zmuszony wystąpić do Państwa o ugodę, w celu dalszego, realnego spłacania mojego zobowiązania. Aktualnie mój dochód ze stosunku pracy wynosi maksymalnie 1.200 zł netto miesięcznie. Przy czym posiadam 10 innych zobowiązań względem różnych banków – suma moich zobowiązań miesięcznych przekracza 4.000 zł. Kredyty te brałem ze względu na swoją niefrasobliwość, potem zaciągałem kolejne pożyczki, aby ratować się przed windykacją i komornikiem. Obecnie wpadłem już w tak poważną pętle kredytową, że nie pozostało mi już nic innego jak wystąpić do Państwa jak i do pozostałych wierzycieli o ugody.

    Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie mojej dramatycznej sytuacji. Od lutego 2006r. nie jestem już w stanie realizować warunków zawartych w umowie kredytu ponieważ nie posiadam tak wysokiej i wystarczającej zdolności płatniczej, jaką wykazywałem w chwili udzielenia mi kredytu i jak to zostało określone w umowie.
       
    Zobowiązuję się terminowo wywiązywać ze zobowiązań wobec Banku, ale tylko wtedy, gdy suma miesięcznych rat nie przekroczy kwoty 200,00 zł, gdyż aktualnie posiadam tylko takie możliwości płatnicze.

    Pragnę podkreślić, iż nie uchylam się od odpowiedzialności spłaty zaistniałego zadłużenia i chcę dobrowolnie je spłacać.

    Zaznaczam, że propozycja kwoty 200,00 zł miesięcznie dotyczy mojej aktualnej zdolności płatniczej. W przypadku jej polepszenia (obiecana podwyżka w zakładzie pracy w lipcu br.) wysokość moich spłat może ulec podwyższeniu.

    Uprzejmie proszę o analizę niniejszego pisma pod kątem obustronnych korzyści wynikających z proponowanej przeze mnie umowy ugody, na poziomie mojej aktualnej zdolności płatniczej.

    Mam nadzieję, że Bank nie narazi mnie na dodatkowe i niepotrzebne koszty związane
z postępowaniem windykacyjnym.

    Jeśli jest taka możliwość bardzo proszę o umożliwienie mi spotkania z Przedstawicielem Banku w celu przedstawienia mojej dramatycznej sytuacji finansowej i rzeczowego jej udokumentowania.

    Proszę o ustosunkowanie się pisemnie do powyższych zagadnień w terminie do dnia
12 maja 2006r.

    Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.


z wyrazami szacunku
MERITUM Centrum Oddłużeniowe
Ireneusz Miler
www.meritum-kredyty.pl

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
betterside - minecraftextra - giercowaniexxii - yougame-youllife - arenstan